Oživení webových stránek

 

Vážení návštěvníci webových stránek Místního HNHRM,

 

po úspěšných krajských volbách a smutném období, kdy zemřel zakladatel a předseda našeho hnutí pan Ing. Vladimír Bartoň dochází k resuscitaci našich webových stránek. Chceme vám podávat aktuální informace o každodenním dění a přípravě podzimních komunálních voleb. A to nejen v našich 15 klubech, ale i v dalších volebních subjektech, ať již tradičních, které pod naším praporem kandidovaly v minulosti, nebo nových, které by chtěly pod značkou Místní HNHRM kandidovat letos poprvé.

Zásadní událostí tohoto roku byl březnový sněm hnutí, na kterém bylo mimo jiné odsouhlasena změna sídla hnutí i jeho organizační struktura. Podrobnosti naleznete v Usnesení Sněmu Místní HNHRM, konaného dne 17. března 2022 v Teplicích.

Vážení přátelé, věřím, že i aktualizovaný web přispěje k úspěchu v letošních komunálkách a bude tak naplněna preambule, kterou je charakterizováno naše dlouholeté snažení všude tam, kde je o naše hnutí zájem.
S poděkováním za tolerování poměrně dlouhého odmlčení,

 

Ing. Josef Hora
předseda Místní HNHRM

 


Vzpomínáme

Ve věku nedožitých 88 let nás navždy opustil Ing. Vladimír Bartoň, zakladatel a dlouholetý předseda hnutí Místní. Jeho odchodem jsme ztratili noblesního člověka prvorepublikové školy, který byl skvělý profesionál, přitom úžasný kamarád a nikdy nezkazil žádnou legraci.

Vladimír, kterému jsme všichni říkali Mirku, uměl být neskutečně precizní, a přitom velmi tolerantní k nám druhým. Když v roce 1998 zakládal naše hnutí, tehdy ještě pod názvem Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí, nebylo vůbec pochyb o tom, kdo by měl být jeho předsedou. A byl jím až do úterý 30. listopadu, kdy nás náhle opustil.

Odchodem našeho předsedy jsme ztratili osobnost, která dokázala z lokálního nestranického uskupení vybudovat hnutí, které dnes působí ve čtyřech krajích. Díky jeho charisma a osobnostním kvalitám si dokázali Místní získat skvělé jméno a respekt u politických partnerů i veřejnosti.

Mirku, i když tam nahoře jsi určitě skvělá posila týmu, tady nám budeš moc chybět.
Tvoji Místní

Výsledky HNHRM v komunálních volbách 2014

V letošních komunálních volbách získalo naše hnutí 135 zastupitelských křesel a dle počtu zvolených zastupitelů se umístilo na 19. místě z celkem 312 subjektů. Dalších 10 zastupielů bylo zvoleno za Sdružení HNHRM a NK.

 

Detailní výsledky naleznete v této tabulce.

 

Pomůžeme společně malému Honzíkovi?

Je to přesně rok, co jsme pomohli čtyřletému Tomáškovi a jeho mamince. Dnes se oběma daří mnohem lépe a velký dík patří i Vám. Máme před sebou další výzvu. Honzík Šnajdr má po komplikovaném porodu těžkou svalovou hypotonii. Jeho obětaví rodiče dělají vše, co je v jejich silách. Speciální a velmi účinné klimterapie jsou ale velmi nákladné a stát je bohužel nehradí.

Nechceme po Vás peníze. Věnujte jen pár vteřin svému času a podívejte se na video, kde se o Honzíkovi i jeho úžasné rodině dozvíte více. Za Vaši návštěvu přičte Skrz.cz 0.25 Kč do kasičky pro Honzíka. Cílem je získat 130 000 Kč na klimterapii a delfinoterapii v Oděse, která díky vysoké inteligenci zvířat a vysílání elektromagnetických signálů, dokáže opravdové zázraky. I my věříme v malý zázrak a doufáme, že Honzík jednou bude běhat a užívat si dětství, jako zdravé děti.

K volbě prezidenta

Dostal jsem dnes do pošty tento mail - mluví mi z duše.

Bartoň

 

Marek Vácha

 

Věřím, že budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme.

Před druhým kolem není moc o čem přemýšlet, zvažování pro a proti obou kandidátů je velmi jednoduché. Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana. Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem. Je naprosto neuvěřitelné, co se vytahuje na Karla Schwarzenberga. Je jisté, že kampaň proti němu se zaměřila na nejtemnější lidské pudy, na nacionalismus a výsměch a stala se zrcadlovým obrazem svých tvůrců. Posmívat se někomu kvůli jeho výslovnosti nebo rodovým kořenům nebo národnosti manželky je typicky české, malé, nízké, ošklivé a vypovídá to mnoho spíše o tvůrcích této kampaně, než o čemkoli jiném. Pokud by se jeden žák základní školy posmíval druhému kvůli výslovnosti, považovali bychom to za šikanu. Pokud se takto posmívá sám ředitel školy, je to známka doby vymknuté z kloubů.

Číst dál: K volbě prezidenta